Geliu pristatymas - Geles i namus - Puokštės

Patarimai gėlių priežiūrai

Turėkite omenyje šiuos floristo patarimus, kaip rūpintis gėlėmis ir padėkite savo puokštei likti šviežia ir gražia ilgiau!

 

 

Pašalinti
įpakavimo
medžiagą

Užpildykite
vazą švariu
vandeniu

Pridėti
gėlių
maistą

Pakirpti
gėlių
kotus

Pašalinkite lapus
žemiau vandens
linijos

Reguliariai
keisti vandenį ir
pakirpinėti kotus

Parinkite
vazai tinkamą
vietą
 

1. Pašalinti įpakavimo medžiagą

Atsargiai nuimkite įpakavimo medžiagą nuo savo puokštės, bet palikite juostą, virvę ar vielą, kuri laiko puokštę kartu.

2. Užpildykite vazą švariu vandeniu

Išvalykite vazą su muilu ir vandeniu. Įdėkite jį į gėlą vandenį, tačiau įsitikinkite, kad paliksite pakankamai vietos gėlėms! Tulpės, narcizai mėgsta šaltą vandenį. Daugeliui gėlių ir puokštėms geriausia naudoti drungną arba šiek tiek šiltą vandenį.

3. Pridėti gėlių maistą

Pridėkite į vandenį gėlių maistą - tai padės padidinti skintų gėlių gyvavimo laiką ir suteikia gėlėms reikalingas maistines medžiagas, išlaiko tinkamą vandens pH lygį ir žudo nereikalingas bakterijas.

4. Pakirpti gėlių kotus

Prieš gėles įdėdant į vazą, pakirpkite jas nuo 1 iki 2 cm nuo kiekvieno koto galo. Gėlėms, kurių kotai yra sumedėję, kotus reikėtų pakirpti įstrižai - tai padės jiems gauti daugiau vandens. Jūs galite padaryti dar ilgesnį (4–5 cm) pakirpimą rožėms, chrizantemoms ir gvazdikams, nes jie vartoja labai daug vandens. Gėlėms, turinčioms minkštą kotą, kaip tulpės, rekomenduojama atlikti kryžminį pjūvį, nes jos gali greitai sugerti vandenį, o per daug vandens gali jas nuvysti.

Naudokite aštrų ir švarų peilį. Žirklės arba buki peiliai gali sugadinti kotus ir pjovimo angą uždaryti.

5. Pašalinkite lapus žemiau vandens linijos

Įdėkite gėles į vazą, kad 2/3 vazos būtų užpildyta vandeniu. Palikite 1/3 vazos pripildytos vandeniu gėlėms, turinčioms minkštų kotų - pavyzdžiui, kalijoms, lelijoms ir amariliams - kurių kotai gali lengvai pūti. Pašalinkite lapus ir žiedus, kurie yra žemiau vandens linijos. Rožių erškėčių pašalinti nereikia.

6. Reguliariai keisti vandenį ir pakirpinėti kotus

Kuo daugiau gėlių yra puokštėje, tuo greičiau jie sugeria vandenį. Kasdien patikrinkite vandens lygį vazoje ir prireikus pridėkite gėlo vandens. Taip pat rekomenduojama valyti vazą kas kelias dienas.
Tai pat reikia pakirpti kotus kasdien arba bent jau kas kelias dienas. Tuo pačiu išimkite nuvytusius žiedus ir išpjaukite supuvusias dalis.

Kai rožės pradeda vysti, nupjaukite jų kotus ir įdėkite gėles į karštą vandenį vienai minutei. Ta pati technika taip pat padeda su nuvystančiom gerberom ir kitomis gėlemis, kurios mėgsta šiltą klimatą. Kitas metodas yra gėlių purškimas vandeniu ir kelias valandas laikyti jas vėsioje vietoje.

7. Parinkite vazai tinkamą vietą

Laikykite gėlių žiedus nuo tiesioginių saulės spindulių ar šilumos šaltinių, pvz., radiatorių. Šiluma pagreitina bakterijų augimą vazoje ir sutrumpina gėlių gyvenimo trukmę. Laikykite vazą nuo šalto skersvėjo. Laikykite vaisių dubenį toliau nuo gėlių. Kai kurie vaisiai, ypač bananai, išskiria etileno dujas, dėl kurių gėlių sveikata greitai pablogėja.

Dauguma gėlių gali būti toksiški žmonėms ir gyvūnams. Labai nuodingi yra: azalija, anturis, lelija, poinsetija, amarilis, chrizantema, hortenzija, ciklamenas, hiacintas, narcizas, vikdalgis. Be to, gvazdikai, begonijos ir vėdrynas gali būti nuodingi gyvūnams. Taip pat reikia nepamiršti, kad gėlės dažnai purškiamos skirtingais augalų apsaugos produktais, o jų pėdsakai randami gėlių žėduose ir lapuose. Gėles reikėtų laikyti vaikams ir naminiams gyvūnams nepasiekiamoje vietoje.